Jak rychle dostat nový web do vyhledávačů?

Jak rychle dostat nový web do vyhledávačů?

Máte nové webové stránky, ale nezobrazují se Vám ještě na Googlu / Seznamu / Bingu. To je věc, kterou řeší spoustu majitelů nových webových stránek. Pojďme si ukázat, jak tento problém vyřešit.

Jak rychle dostat nový web do vyhledávačů?

Máme nový web

Pokud jste právě spustili nové webové stránky, nebo je redesignovali, může nějakou dobu trvat, než si je roboti vyhledávačů najdou a zaindexují (uloží do databáze). Pokud chceme toto období urychlit, aby se naše stránky co nejdříve zobrazovali ve výsledcích vyhledávání, můžeme požádat o indexaci naší URL adresy pomocí nástrojů pro webmastery. Tím jsme schopni vyhledávačům řici, že mají Vaši stránku v nejbližší době navštívit a zaindexovat.

Změna URL adresy při redesignu webu

Pokud jste redesignovali webové stránky, měl by Váš dodavatel provést takzvanou migraci URL adres. Pokud Vám staré URL adresy po redesignu přestanou fungovat, bude to mít negativní vliv ve vyhledávačích. 

 

Jak přidat web do vyhledávačů

Přidání nového webu do Googlu pomocí Google Search Console

Pomocí nástoroje Google Search Console dokážete analyzovat chyby na svém webu a také Vás Google upozorní, pokud se například na webu objeví problém s responzivitou. Stačí se zaregistrovat, případně použít svůj Google účet. Následně vlevo nahoře klikněte na menu / Přidat službu.
Přihlášení do Google Console

Přidání nového webu na Seznam.cz

Přidat web na seznam

 

Správná indexace webu má svá pravidla

Všechny vyhledávače hodnotí stránky podle několika proměnných. Jejich algoritmy jsou tajné a neustále se mění. Nikdo Vám tedy přesně neřekne, jak funguje Google či Seznam. Jsou ale logické praktiky, které pokud dodržujete, máte slušné výsledky. Co byste tedy měli dělat, abyste měli dobré výsledky ve vyhledávačích?

  • Doplňujte meta Title + Description u co nejvíce stránek. Title by měl mít kolem 55 znaků a Description 250. Zmiňujte důležitá klíčová spojení.
  • Tvořte obsahPište odborné články a pravidelně je aktualizujte.
  • Využijte PPCPokud Vaše stránka využívá PPC kampaně, podpoří to organickou návtěvnost Vašeho webu. Navíc pomocí PPC můžete cílit na některé služby či produkty a zvýšit tak počet objednávek.
  • HTTPSZapněte na stránkách šifrované připojení. Některé prohlížeče už mají problém se stránkami, které nemají SSL certifikát.
  • Mějte stránky responzivní. Tzn. připravené jak pro mobily, tak tablety. Vyhledávače tyto weby upřednostňují.
  • Budujte obsah i mimo Váš web. Zároveň odkazujte z dalších jiných míst na Váš web.
  • Sociální sítě mají obrovský rating ve vyhledávačích. Pokud si na nich založíte stránky a budete je používat, podpoří to Váš web.

 

Toto je pouze základní přehled, jak dostat nové webové stránky do vyhledávačů. Pokud se však pohybujete trhu, kde je velké množství konkurenční stránek nebude stačit pouze být v databázi vyhledávačů, ale budete muset pracovat na tom, aby se Váš web zobrazoval ve výsledcích vyhledávání dostatečně vysoko a v ideálním případě na předních pozicích. Touto problematikou se zabývá SEO. Co to je a proč je dobré mít ho správně nastavené se dozvíte v jiném článku. Co je to SEO a proč je dobré ho mít?

Nevíte, jak dostat svůj web do vyhledávačů?

Co si dál přečíst