Tvorba webových stránek

Na míru Vašemu byznysu

Tvorba webových stránek – to je naše srdeční záležitost! Nezáleží na tom, jestli potřebujete firemní prezentaci, blog, microsite nebo třeba vzdělávací portál. Vytvoříme pro Vás moderní web s originálním a funkčním designem.

Redesign Pivovar Clock - Digitální a grafická agentura Lerstudio Hradec Králové, Pardubice
Beat Saber - Digitální a grafická agentura Lerstudio Hradec Králové, Pardubice
DataSentics - Digitální a grafická agentura Lerstudio Hradec Králové, Pardubice

Vlastnosti webových stránek

Responzivita

Proč mít tzv. responzivní web? Ať už si Váš web bude návštěvník prohlížet na mobilu, tabletu, počítači nebo jiném zařízení, přizpůsobí se obsah webu na dané zařízení a tím bude pro něho web vždy přehledný a jednoduchý na obsluhu. Zároveň si můžete být jistí, že příchodem například nového iPadu, se bude Váš web zobrazovat správně i na něm.

Stabilita

Při vývoji webových stránek dbáme na to, abychom využívali moderní, ale hlavně ověřené technologie, které jsou spolehlivé. Pro zajištění stability používáme nejlepší hostingové společnosti.

Rychlost

Výzkumy a dotazování skutečně ukázaly, že 75 % zákazníků se už na stránky, které se načítají déle než 4 sekundy, prakticky nevrací. Záleží nám tedy na tom, aby Vám neutíkali potencionální zákazníci a Vaše stránky se načítaly co nejrychleji.

 

Webdesign

Nechceme stihnout 30 projektů za měsíc, ale 30 projektů za rok. Každému věnujeme maximum času a úsilí. Důraz klademe na zvýšení prodeje. Naše projekty mají originální vizuální styl, který je jednoduchý, čistý a hlavně funkční. Věnujeme velkou pozornost i těm nejmenším detailům. Používáme ty nejmodernější webové technologie a zároveň web přizpůsobujeme na následný online marketing. Všechno Vám připravíme přesně na míru.

UX design (User experience)

Za dobu, co vyvíjíme weby, jsme si mohli vyzkoušet různorodá řešení. Pravidelně sledujeme nové výzkumy a podle jejich výsledků je aplikujeme do praxe. Chceme, aby klientovi web fungoval správně a uživateli se stránky dobře ovládaly.

UI design (User Interface)

Aby se uživateli stránky dobře ovládaly, je potřeba navrhnout správná tlačítka, elementy, animace atd. Díky těmto prvkům lze docílit pohodlného ovládání Vaší webové prezentace. Tuto práci mají na starosti naši grafici. Originální a moderní design Vašeho webu je důležitý, ale nesmíme zapomínat na to, aby byl mimo jiné především funkční.

 

Proces tvorby webu na míru

A jak to u nás probíhá? Každý klient má své individuální potřeby a my se jim snažíme přizpůsobit. Hlavní ale zůstává a to si nyní vysvětlíme:

První setkání

Sejdeme se a připravíme základní koncept, jak bude tvorba celého webu vypadat. Definujeme si rozložení, způsob navigace a povahu webu. Bude hravý či formální, tmavý či světlý, čistý či umělecký? Přesně si také určíme časový a finanční rámec projektu a představíme Vám, jak bude celá realizace probíhat.

Analýza a projekce

Zábava začíná. Práci na projektu zahájíme fází průzkumu, během níž analyzujeme Vaši konkurenci a situaci na trhu. Na základě získaných informací postavíme celou strukturu a mapu webu neboli sitemap. 

Wireframe – prototypování

Pomocí wireframů u složitějších webů rozvrhneme rozložení jednotlivých elementů (UI). Díky tomu můžeme snadno otestovat ovládání webu a provádět případné změny. Tato fáze je velmi důležitá při vývoji složitějších webů a aplikací.

Webdesign

Grafik navrhne dle wireframu a požadavků design budoucích stránek. Při tvorbě webdesignu dodržujeme firemní identitu, která vychází z grafického manuálu. Jestliže manuál nemáte, vytvoříme pro Vás nový originální webdesign a pokud si budete přát, rádi pro Vás zpracujeme i samotný brand manuál. U každé sekce se nejprve schválí vizuál, následně je vše postoupeno na kódování.

Kódování a vývoj

Hotový a schválený design je nyní potřeba převést do řeči, které internetové prohlížeče rozumějí. Celé webové stránky se tedy nakódují, tj. front-end, a posadí na náš redakční systém Lera, tj. back-end. Webové stránky se v této fázi doplní o obsah (texty a fotografie), animace a definitivně se připraví na finální spuštění.

Testování a optimalizace

Nyní se web nachází v demo verzi, která běží na našem hostingu. Společně stránky otestujeme na všech zařízeních, provedeme případné úpravy a optimalizace. 

Spuštění

Jakmile je demo web naplněný obsahem a otestován, zařídíme pro Vás kvalitní hosting a stránky nahrajeme. Pokud se jedná o redesign, zařídíme migraci URL adres, aby Váš web nespadl ve vyhledávačích.

 

Správa webových stránek

U každé webové stránky je správa webu velice individuální, protože záleží, jak se s webem pracuje. U běžných webových stránek se dá říci, že jsou téměř bez údržbové. V případě rozsáhlých webových stránek s častou úpravou obsahu, nebo propojením do webové aplikace, je správa webu nutností.

 

Redakční systém webu (CMS)

Lera admin

Lera admin je naše vlastní platforma, na které stavíme střední a velké webové projekty. Největší výhodou jsou široké možnosti konfigurace a individuální úpravy uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Na co jsme opravdu pyšní je jednoduchost celého řešení, díky kterému ho zvládne spravovat opravdu každý.

Wix

Menší webové stránky stavíme na platformě Wix, která se ideálně hodí například pro začínající podnikatele, či stránky s krátkou životností (landing page). 

 

Zvýšení návštěv na webu

Webové stránky jsou pouze nástroj, pokud chcete, aby Vám stránky vydělávaly, je potřeba se o ně starat, a hlavně je využívat v dalších aktivitách. Navrhneme pro vás ideání on-line marketingovou strategii.

Takhle se nám to povedlo u carla.cz 

 

  • 377%Zvýšení návštěvnosti webu
  • 4,3 xDelší návštěva stránek
  • 18xVíce návštěv z mobilů a tabletů
  • 49%Snížení míry okamžitého opuštění

 

CENA tvorby webových stránek

Kvalitní webové řešení nelze „oštítkovat“ fixní cenou. Tvoříme webové stránky, kterými se chceme chlubit my sami, ale hlavně aby Vám vydělávaly peníze. To si žádá individuální přístup.

V dnešní době je možnost využít webových šablon, které jsou cenově dostupné, ale musíte počítat s kompromisy. Napište o nezávaznou cenovou kalkulaci.