Univerzita Hradec Králové

Náborový microsite mojeUHK

Univerzita Hradec Králové

Když velká univerzita, jako je i ta v Hradci Králové, připravuje náborovou kampaň pro nové studenty, tak už si nevystačí s vyvěšením letáčků na střední školy a gymnázia. Je zapotřebí poměrně silný a nápaditý marketing, kdy webová prezentace slouží jako křižovatka celé náborové kampaně. Pojďme si říci, jak jsme takový microsite připravili pro Univerzitu Hradec Králové.

  • Funkční moderní web pro nábor nových studentů
  • UHK - lovebrand pro studenty
  • Pokročilé vyhledávání s funkcí autocomplete

#tvorbabrandu #responzivniweb #webdesign

Proč?

Vždyť vše najdu na hlavním webu univerzity – řekne si uchazeč. To ano, ale musíme si uvědomit, že základní web UHK neslouží pouze uchazečům, je totiž obsahově příliš rozsáhlý. Pokud chceme webem zaujmout na 100 %, je potřeba jeho obsah zacílit pouze na jednu problematiku.

V tomto případě na nábor nových studentů. Uchazeč má jiné potřeby než učitel nebo student 2. ročníku. Obecně se dá tedy říci, že pokud připravíte microsite, která se zaměří na specifickou problematiku, má následně vyšší konverze.

 

Tvorba brandu pro Univerzitu UHK
Branding Univerzity Hradec Králové.
Vývoj webových stránek na míru pro Univerzitu z Hradce Králové
Stránky jsou plně responzivní.

 

Identita UHK

Univerzita Hradec Králové má velice povedený branding, se kterým se dobře pracuje. Nový náborový microsite musí nejen zaujmout, ale hlavně posloužit jako potencionální první kontakt školy s budoucím studentem. Pro spoustu studentů se stane jeho univerzita lovebrandem, proto jsme se rozhodli držet identitu univerzity i na tomto webu. 

Cíle

Hlavní cíl webu je poměrně jednoduchý, přesvědčit studenta, aby podal přihlášku. Aby se tak stalo, je potřeba splnit několik menších cílů. Proto jsme si udělali jednoduchou user story, ze které jsme vycházeli při struktuře webu. Studenta seznámíme se školou, s okolím a následně mu pomůžeme najít obor, který hledá pomocí chytrého vyhledávání. Velice důležité jsou také reference jiných studentů.  

 

Plně responzivní web od Lerstudia z Hradce Králové, Brna a Prahy

 

Chytré vyhledávání

Vytvořili jsme jednoduché vyhledávání, které díky klíčovým slovům našeptává potencionální studijní programy. 

Responzivní design

Celý design je optimalizován pro chytré telefony a tablety, kterých předpokládáme až 80% podíl.

Lera CMS

Celý web se ovládá skrze naše CMS Lera, která umožňuje vytváření a úpravy stránek nebo například sběr e-mailů pro marketing.

 

Co říká klient

„Spolupráci na novém moderním uchazečském webu univerzity s Lerem jsme si moc užili. Ve studiu okamžitě pochopili, jaké jsou naše potřeby, velmi flexibilně se nám přizpůsobili a celá realizace byla svižná a výsostně profesionální. Kluci z Leru mluví „normálním“ jazykem a to, co slíbili, vždy bez výjimky platilo. Z téhle party jsme nadšení a zcela upřímně můžeme jejich služby doporučit rádi dál.“

Jakub Novák | Tiskový mluvčí a vedoucí Oddělení propagace a komunikace UHK

Další reference

Tiskárna Aledeto - digitální agentura Lerstudio Hradec Králové, Praha, Brno

Tiskárna Aledeto

Tvorba webu & vizuálů produktů

Agentura Start - digitální agentura Lerstudio Hradec Králové, Praha, Brno

Agentura Start

Redesign webu a brandu

Gala - digitální agentura Lerstudio Hradec Králové, Praha, Brno

Gala

Webové stránky na Wixu

Jakub Misík - digitální agentura Lerstudio Hradec Králové, Praha, Brno

Jakub Misík

Webové stránky na míru