Jaké aplikace používáme?

28.09.2019

Aplikace nám všem usnadňují život. Díky nim si v našem okolí vyhledáme nejlepší restauraci, nejbližší bankomat, cestu do práce mimo provoz a spoustu dalších. V našem oboru se neobejdeme bez vychytávek a aplikací, které nám pomáhají nejen v komunikaci mezi sebou, ale i mezi námi a klienty.

Komunikace s kolegy 

Asana
Námi nejvíce využívaným programem je Asana. Asana je webová a mobilní aplikace pro řízení spolupráce. Tak trochu nám nahrazuje e-maily, můžeme si mezi sebou psát a spravovat projekty. Šetří nám čas s dohledáváním souborů. Máme kompletní přehled například o tom, na čem pracují kolegové, kde práce vázne, ale i to, co se povedlo. Každý z nás díky aplikaci víme, jaké úkoly před sebou máme a za co jsme zodpovědní.

Slack
Kromě Asany komunikujeme mezi sebou pomocí aplikace Slack. Jedná se o skupinu soukromých chatovacích místností. Kromě běžné komunikace mezi dvěma lidmi, umožňuje Slack vytvořit malé chatovacích místností, které můžeme používat pro své projekty či různá témata. Každý komunikuje se členy týmu, které potřebuje a neobtěžuje tak ostatní.

Skype
Pokud jsme zrovna online, zavoláme si přes Skype. Kromě běžných hovorů, využíváme také videohovory, které jsou skvělé v případě, kdy chceme realizovat schůzku s klientem v době, kdy nemůže přijet za námi.

Costlocker
Costlocker využíváme ke sledování času a finanční výkonnosti projektů, klientů a zaměstnanců. Costlocker za nás sleduje náklady odpracovaného času, které porovnává se zadaným rozpočtem projektu. Díky tomu můžeme kdykoliv zjistit aktuální zisk, náklady a zbývající rozpočet projektu.

Nástroje pro webový management

Jira
Jira nám pomáhá při vývoji aplikace a webu. Především zachycuje chyby a problémy. Můžeme sledovat na čem pracují naši kolegové, komunikovat mezi sebou, sledovat reporty, statistiky a mnohé další. Je to nepostradatelný nástroj.

Trello
Jednoduchá webová aplikace, kterou zvládne používat každý. Stačí si vytvořit nástěnku pro projekt, přidat štítek s úkolem či nápadem. Štítky poté můžeme přesouvat z jednoho sloupce do druhého dle toho, co zrovna musíte udělat. Krom toho můžeme k úkolům přiřazovat kolegy z týmu.

Webová úložiště

Dropbox
Nepoužíváme flash disky, ale dropbox, který nám usnadňuje práci. Využíváme jej ke sdílení souborů, fotografií a přenosu dat. Naše soubory máme vždy po ruce, je to rychlejší než stále hledat flash disky.