Jak vytvořit účet na Google Moje firma a firmy.cz

16.07.2021

Jak vytvořit účet na Google Moje firma a firmy.cz - Digitální agentura Lerstudio Hradec Králové, Pardubice, Brno, Praha

Google Moje firma 

Služba Google Moje firma dovolující zadání popisu trasy k Vaší firmě, provozní doby a telefonního čísla je často podceňována. Je však schopna přivést mnoho nových zákazníků. Pomocí této služby lze přidat Vaši firmu do Google Maps a spravovat o ní informace, které se poté zobrazí při hledání na Googlu. Uživatelé mohou navíc snadněji dohledat adresu sídla a poboček Vaší společnosti a také snadno zjistit, zda máte aktuálně otevřeno či zavřeno. 

Při zadávání názvu společnosti do vyhledávače v telefonu může uživatel vytočit Vaše číslo pomocí jednoho kliknutí, anebo si v mobilním telefonu zapnout navigaci, která mu ukáže cestu k nejbližší pobočce. Další výhodou je, že se adresa firmy objeví v reklamách Google AdWords, když použijete možnost rozšíření o lokalitu v PPC kampaních. Dané rozšíření zvyšuje míru prokliků a pomáhá při hodnocení Vaší reklamy. 

 

Vytvoření účtu 

Před vytvořením účtu zjistěte, zda ho již nemáte vytvořen – Google to může udělat automaticky na základě dostupných informací o Vaší firmě. Pokud účet existuje, po zadání názvu firmy do vyhledávače se v pravé části obrazovky zobrazí firemní výpis. V takovém případě můžete požádat o přístup, abyste mohli informace průběžně aktualizovat. 

Pokud jste existující účet nenašel/a, začněte vytvářet svůj firemní profil zadáním názvu firmy a příslušné obchodní kategorie.  

Google moje firma Ler studio

Dalším krokem je přidání adresy Vaší firmy včetně všech poboček, které jsou poté integrovány do Google Maps, což zákazníkům usnadní vyhledání umístění kanceláře. 

Ler digital studio Hradec Králové, Brno, Praha

Nově vytvořený účet však musíte ověřit jedním ze tří způsobů: 

1. Pomocí poštovní zásilky s autorizačním kódem, která bude zaslána na uloženou, v profilu Moje firma, adresu.  

2. Zasláním ověřovacího kódu na Váš mobilní telefon. 

3. Pomocí okamžitého ověření, které je možné pouze v případě, že jste svůj firemní web již ověřil/a prostřednictvím služby Google Search Console

Jakmile svůj účet ověříte, můžete plně využít Google Moje firma k úpravě kontaktních údajů, aktualizaci fotografií, zodpovězení otázek uživatelů nebo propojení svého profilu se službou Google AdWords

 

Firmy.cz 

Zadání informací o Vaší společnosti do profilu na firmy.cz také pomůže zvýšit návštěvnost webových stránek společnosti a umožní uživatelům zjistit pracovní dobu Vaší firmy. Nechybí tady i možnost plánování trasy ke kterékoliv pobočce. 

Pokyny pro vytvoření účtu na firmy.cz jsou jednoduché. Naplnění profilu obsahem také nezabere mnoho času, jen si předem připravte veškeré informace o Vaší firmě. 

1. V prvním kroku přejděte na firmy.cz a klikněte na „Moje firma.“ 

2. Pak se musíte přihlásit pomocí Vašeho emailu na Seznam.cz. Pokud email na Seznamu nemáte, můžete jej založit nebo použít email, který používáte k přihlášení na zboží.cz nebo Sklik.  

3. Po přihlášení vyberte „Přidat firmu“. 

Jak vytvořit profil na firmy.cz návod

4. Do příslušného pole zadejte název firmy nebo IČ. 

5. Nahrajte logo firmy, úvodní fotografii, přidejte kontaktní údaje a po dokončení klikněte na „Pokračovat“. 

6. V posledním kroku zbývá vybrat kategorii podnikání a souhlasit se smluvními podmínkami. 

Hotovo. Již máte profil na firmy.cz, který Vám pomůže co nejlépe propagovat Vaši společnost. Doporučujeme placený profil, má spousty výhod a zobrazí další důležité informace potenciálním zákazníkům.

Ler digital studio Hradec Králové, Brno, Praha