Jak rychle dostat nový web do vyhledávačů?

04.06.2019

Jak zaindexovat nové webové stránky do vyhledávačů? - Digitální agentura Lerstudio Hradec Králové, Pardubice, Brno, Praha

Máme nový web

Pokud jste právě nově spustili webové stránky, nebo je redesignovali, může pár dní trvat, než si je roboti vyhledávačů najdou a zaindexují. Pokud chceme toto období přeskočit, můžeme naši URL adresu zadat pomocí nástrojů pro webmastery. Tím jsme schopni vyhledávačům řici, že mají Vaši stránku zaindexovat v nejbližší době. Většinou do pár hodin.

Pozor na URL adresy při redesignu webu

Pokud jste redesignovali webové stránky, měl by Váš dodavatel provést takzvanou migraci URL adres. V praxi to znamená, že například článek na staré adrese www.mujweb.cz/clanek-test-k-migraci bude fungovat i na novém webu. Pokud Vám staré URL adresy po redesignu přestanou fungovat, bude to mít negativní vliv ve vyhledávačích. 

 

Jak přidat web do vyhledávačů

Přidání URL do Googlu pomocí Google Console

Pomocí Google console dokážete analyzovat chyby na webu a také Vás Google upozorní, pokud se například na webu rozbije responzivita. Stačí se zaregistrovat, případně použít svůj Google účet. Následně vlevo nahoře klikněte na menu / Přidat službu.
Přihlášení do Google Console

Přidání URL na Seznam.cz

Přidat web na seznam

 

Správná indexace webu má svá pravidla

Všechny vyhledávače hodnotí stránky podle několika proměnných. Jejich algoritmy jsou tajné a neustále se mění. Nikdo Vám tedy přesně neřekne, jak funguje Google či Seznam. Jsou ale logické praktiky, které pokud dodržujete, máte slušné výsledky. Co byste tedy měli dělat, abyste měli dobré výsledky ve vyhledávačích?

 

  • Meta popiskyDoplňujte meta Title + Description u co nejvíce stránek. Title by měl mít kolem 55 znaků a Description 250. Zmiňujte důležitá klíčová spojení.
  • Tvořte obsahPište odborné články a pravidelně je aktualizujte.
  • Využijte PPCPokud Vaše stránka využívá PPC kampaně, podpoří to organickou návtěvnost Vašeho webu. Navíc pomocí PPC můžete cílit na některé služby či produkty a zvýšit tak konverze.
  • HTTPSZapněte na stránkách šifrované připojení. Některé prohlížeče už mají problém se stránkami, které nemají SSL certifikát.
    • ResponzivitaMějte stránky responzivní. Tzn. připravené jak pro mobily, tak tablety. Vyhledávače tyto weby upřednostňují.
    • Off-pageBudujte obsah i mimo Váš web. Zároveň odkazujte z dalších jiných míst na Váš web.
    • Soc. sítěSociální sítě mají obrovský rating ve vyhledávačích. Pokud si na nich založíte stránky a budete je používat, podpoří to Váš web.